Bağlantı Parçaları

KONVEYÖR RULO MİLİ

 

Konveyör rulo (taşıyıcı rulo, darbe rulosu, dönüş rulosu ve kılavuz rulosu)  imalatında mil olarak Ç 1040 veya Ç1050 kalite veya transmisyon çeliği kullanmaktayız. Çelik mil alımında fiziksel ve kimyasal testler yapıldıktan ve çap, ovallik ölçüleri kontrol edildikten sonra üretime sokulmaktadır. Kullandığımız miller  talebe göre 20 – 25 – 30 -40 – 50mm çaplarında transmisyon olarak alınıp direkt olarak rulo imalatında kullanıldığı gibi, 22-27-32-41-51mm Ç1040 veya Ç1050 malzeme alınarak milin iki ucu CNC torna tezgahında H7 hassasiyetinde işlenerek de kullanılmaktadır.

 

Konveyör rulolarında konveyör rulo mili rulonun sistemle bağlantısını sağlamaktadır. Konveyör rulosuna uygulanan yük veya kuvvet ilk önce milin dayanıklılığını test etmekte sonra boru ve rulmanı etkilemektedir. Konveyör rulo mili için kullandığınız malzemenin kalitesi ve sertliği gereğinden yumuşak olduğunda yük altında hemen eğilerek konveyör rulosunun bozulmasına neden olacak, gereğinden sert olması halinde de yük altında hiç esneme yapmadan kırılarak konveyör rulosunun bozulmasına dolayısıyla da komple sistemin durmasına sebep olabilecektir.

 

Firmamız Pres-san Mak. İml. San.Tic. Ltd. Şti. bugüne kadar yaptığı rulolarda olduğu gibi bundan sonrada yapacağı rulolarda da kaliteden asla ödün vermeden konveyör rulo imalatında  ismini markalaştıracaktır.

BELGELERTASARIM